Mix Of Files

Dvakrát měř, než rozhodneš!PDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
Michael J. MauboussinNikdo nepřijímá chybná rozhodnutí úmyslně. Přesto se jich dopouštíme neustále, bez ohledu na to, jaký je obor naší působnosti, naše specializace, odvětví, v němž pracujeme. Pravda je, že některé z nejhorších pohrom nedávné minulosti – pád velkých a významných investičních bank, globální finanční krize – byly výsledkem zdánlivě rozumných rozhodnutí, která přijalo mnoho velice chytrých, inteligentních lidí. Daň, kterou za taková rozhodnutí platí organizace, jejich zaměstnanci i lidé, jimž mají tyto organizace sloužit, je obrovská. Proč je tak nesnadné přijmout dobré rozhodnutí? Michael Mauboussin tvrdí, že se často stáváme obětí zjednodušených mentálních rutin a že správný proces přijímání dobrých rozhodnutí – zejména v situacích, kdy jde o mnoho, kdy jsou naše sázky vysoké – je v rozporu s přirozeným fungováním naší mysli. Ve složitých situacích se naše myšlení uchyluje ke zjednodušeným vzorcům, které zastiňují lepší přístupy k problémům. I v okamžicích, kdy uplatňujeme logické myšlení, podvědomě podléháme společenským či situačním vlivům. Přesto lze kognitivním chybám (např. nesprávnému vyvozování kauzálních vztahů, přílišnému spoléhání se na úsudek expertů, neschopnosti zvážit dostatečné množství možných alternativ, nepřihlížení ke zkušenostem druhých s podobnými problémy, zavádějícímu zjednodušování složitých problémů aj.) předcházet. Naštěstí můžeme překonat „výchozí nastavení“ systémů myšlení – můžeme vzdorovat vlastní intuici – tím, že se naučíme „dvakrát měřit“, rozhodovací problém si důkladně znovu promyslet (a znovu se zamyslet i nad svým způsobem myšlení). Ve své čtivé knize Michael Mauboussin využívá živých a poutavých příběhů a případových mikrostudií z oblasti podnikání, sportu, vědy i každodenního života, utřiďuje obvyklé myšlenkové chyby, prezentuje pravidla dovolující takovým chybám předcházet, resp. nastiňuje systematický přístup k rozhodování, který významným způsobem nákladné chyby omezuje. Jeho prvky tvoří umění překonávat obvyklé mentální nástrahy, rozpoznávat myšlenkové chyby v situačním kontextu a uplatňovat správné myšlenkové nástroje, jež umožňují formulovat a přijímat lepší a efektivnější rozhodnutí....celý text


Kdo je ministrem evangelia. Vodní tanečnice filmová práva. Mauboussin s 16 slevou za 323 K v oveném obchod. Protoe je dleité aby spojované díly vzájemn lícovaly relativní odpoty pináejí pesnjí výsledek ne absolutní. Nejlepší knihy z roku 2019. Stále vám v domácnosti uniká teplo a vy nevíte co s tím? Díve ne zanete pedlávat od základu svj byt nebo dm a vymovat okna máme pro vás levnjí alternativu.


Michael J Mauboussin

Jaká je stručná historie marketingu. Potom odmte jet jednu áru ve vzdálenosti asi dva a pl centimetru od té první. Mauboussin Dvakrát . Mauboussin? Rychlá a výhodná doprava od 29 K Skvlý výbr knih deskových her a dárk. dvakrÁt m ne rozhodne rými rozhodovateli nejastji uvádnými budou obecn slova jako inteligentní a chytrý. Kdo napsal knihu Dvakrát e jednou m? Autorem je Janet Evanovich. tím e se nauíme dvakrát mit rozhodovací problém si dkladn znovu promyslet a znovu se zamyslet i nad svým zpsobem mylení. 0 hodnocení Dvakrát m ne rozhodne 0. Dvakrát m ne rozhodne autor Mauboussin Michael J. Bleskové dodání osobní odbr Zdarma a dárky za nákup.

Montessori Busy Board.


Nejlepší knihy ke stažení PDF Dvakrát měř, než rozhodneš! PDF. Knihy v PDF fórum Michael J. Mauboussin.