Mix Of Files

Válka na jezeře TanganikaPDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
Giles FodenPodivný příběh boje o jezero Nepříliš významná epizoda z okrajového bojiště 1. světové války ve východní Africe. Všeobecně se očekávalo, že africké kolonie evropských velmocí zůstanou ušetřeny válečného běsnění. Nestalo se. Němci důmyslně využili k obraně jejich nejcennějšího území Německé východní Afriky i rozsáhlého jezera Tanganika, které tvořilo přirozenou západní hranici jejich držav. Linii zároveň téměř nepřekročitelnou, protože již v létě roku 1914 zde měli Němci několik ozbrojených člunů a parníků : Kingani, Hedwigu a největší Graf von Götzen. Využili i děl z křižníku Königsberg zničeného na mořském pobřeží kolonie. Britská admiralita zareagovala až téměř po roce a poslala na Tanganiku tzv. Africkou námořní expedici, která jim měla zajistit kontrolu nad strategicky významným jezerem. Rozebrané dva malé dělové čluny Mimi a Toutou dopravili Britové na místo pomocí železnice a domorodých nosičů až z Kapského města... Zájemce o průběh 1.sv. války v Africe upozorňujeme na publikaci Lettow-Vorbeck: Boje ve Východní Africe za světové války. Plánky, seznam literatury....celý text


Válka na jezee Tanganika. Na jezee Tanganika se stetávají britské belgické a nmecké zájmy. A sto lidí utonulo pi potopení lodi na Tanganice . Znaky výběrových řad. V roce 1995 se vylovilo 178 700 tun ryb o celkové hodnot 26 milión USD hlavní prmyslový význam má sleovitá ryba dagaa.


Tanganika Jezero

Nejlepší filmové školy Kalifornie. Systémy biologie přednášky. svtové války se odehrávaly na mnoha místech zemkoule. Válka na jezee Tanganika podivný píbh boje o jezero . Válka na jezee Tanganika podivný píbh boje o jezero. Vyuijte komfort a jednoduchost prohledávání fond desítek eských knihoven souasn. Válka na jezee Tanganika Píbh z dávno ztracených as kdy Británie vládla nad vodami s pomocí dvou lodk sukní a spousty projímadla. Kdy jsou cichlidy malé tak útoí na ryby náhodn z obou stran. HUD 4350.3 Kapitola 5. S odvoláním na ministerstvo dopravy provincie Katanga kde se netstí odehrálo o tom informovala agentura AFP. Rybolov iví a 100 tisíc lidí. Ale byla to západní fronta kde se rozhodlo o. Historie Stavba a První svtová válka. Pocta Katalánsku Penguin. Válilo se dokonce i na stejnojmenném jezee jeho východní okraj byl . Válka na východní front 1941 1945 James Lucas. Osud lodi je popsán v knize Foden Giles Válka na jezee Tanganika Praha 2005.

Knihy vazebné kroužky.


Nejlepší knihy ke stažení PDF Válka na jezeře Tanganika PDF. Katalog e-knih v praze Giles Foden.

Jezero Tanganika Tanganika Menu Tanganika