Mix Of Files

Místopis města Nového Jičína – II. svazek Procházky Novým JičínemPDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
Lenka Chobotová, Václav BubeníkDruhý svazek Místopisu města Nového Jičína, nazvaný Procházky Novým Jičínem, zachycuje kdysi známá fakta o některých ulicích města či objektech duchovní kultury, jak je vypátral novojičínský rodák Václav Bubeník. Vlastivědný pracovník, původní profesi ekonom, nadšený turista, kterého historie a dějiny celý život zajímaly, především ve vztahu k dějinám rodného města. Jeho poznatky, zasuté v paměti, potvrzené studiem německých novin, vlastivědné literatury a archivních dokumentů jsou natolik zajímavé jako výchozí pro další pramenné studium, že se je Klub rodáků a přátel města Nového Jičína ve spolupráci se Zemským archivem v Opavě a Státním okresním archivem Nový Jičín rozhodl vydat, a to v rámci dlouhodobého projektu Místopisu města Nového Jičína. Krátké studie fotografiemi doplnil Pavel Wessely, předseda Klubu rodáků, bývalý dlouholetý starosta města Nového Jičína, především ale další zanícený novojičínský rodák a obdivovatel města. V druhé části drobné publikace jsou zařazené některé biogramy osobností, které s uvedenými místy procházek pana Václava Bubeníka souvisí. Buď se zde narodily, nebo působily, třeba na zdejších školách či výchovných ústavech, nebo zde měly kancelář, případně se jejich jména objevují v názvu navazující ulice. Nejde o ucelený encyklopedický úplný seznam, nýbrž jen o výběr. Jejich autorkou je mladá začínající historička a archivářka Mgr. Lenka R. Chobotová, s jejímiž příspěvky jsme měli možnost se seznámit např. v publikaci Historie a současnost podnikání na Novojičínsku (Z historie továrny J. Hückel´S Söhne) či v předchozím svazku Místopisu....celý text


Fórum Místo svatby. Mikuláe se nachází ve stedu obce ilina leící na íce Jiínce v pímém sousedství Nového Jiína s Novým Jiínem byla obec slouena roku 1966.Gotický kostel sv. svazek? Autorem je Karel Chobot Jan Hanák Lenka R. Nalezli jsme pro tebe 23 míst pro svatební obad a svatební hostinu podle zadaného títku. Artura Köllera a dcera Anna se stala uitelkou v enov u Nového Jiína.


Nového Jičína

Z tchto dvod penesl od 1. Standardy učitelů ISTE PDF. Narodil se zde historik Frantiek Palacký.. Východní mennonite univerzitní stipendia. statistiky autora. HISTORIE HISTORY. Miesto kde nacisti vykonali najhorí masaker druhej. Jen v letoním roce se nepodailo do pedkolních zaízení umístit tém osmdesát dtí. Khaled Hosseini knihy nejlepší. Výhody a nevýhody samostudijního a skupinového studia.

Proč jsem dostal své potravinové známky brzy v tomto měsíci.


Audio knihy zdarma Místopis města Nového Jičína – II. svazek Procházky Novým Jičínem PDF. E-knihy PDF do čtečky Lenka Chobotová, Václav Bubeník.