Mix Of Files

Spod Kráľovej holePDF, ebook, epub (ePub, fb2, mobi)
František BardyPovesti a historky z Liptovskej Tepličky. V knihe autor opisuje ťažký, neraz i úsmevný život a prácu našich predkov a umožňuje čitateľovi preniesť sa vo svojej predstavivosti do doby dávno minulej. Tým, že je aj regionálnym historikom, v povestiach a historkách sa drží faktov, verne približuje myslenie a predstavy ľudí žijúcich v strede hôr. Už samotné názvy príbehov – O vzniku obce, Voz z Kvasničného, Vlkolak, Had v kufri, Čudesný had, O splosých babách, Mišo a splosa baba, Svetlonos, Starý Chujava a víly, O bačovi Jurajovi, O bezbožnom horárovi, O zmokovi, O zmore, Prekliaty bača, Hačor, Biela kobylka, Pletky s hadmi, Mátoha, O mŕtvej žene, Stretnutie s mŕtvou Pohorelčankou, Mladucha, Júnová pohroma, Ovca a had, Pojedinec, O čertovi, O Jánovi Havrančíkovi Grajcarovi, O strigách, O zbojníkoch, O zlodejovi, Honelníková motlitba, Krvavý šenk a O pltníkovi Mišovi prezrádzajú, že ide nielen o povesti, ktoré sa v ústnom podaní zachovali až dodnes, ale aj o skutočné príbehy a konkrétnych ľudí, s ktorými sú spojené a potomkovia ktorých žijú v Liptovskej Tepličke dodnes. Kniha Spod Kráľovej hole je doplnená ilustráciami významného grafika a maliara z nášho regiónu František Žoldák z Popradu.Povesti a historky z Liptovskej Tepličky sú doplnené o úvod autora, poďakovanie autora, poznámku o autorovi a vzniku tejto knihy, ale aj o slovník tepličských slov, ktoré sú kvôli autenticite v príbehoch použité. Príbehy v tejto knihe môžu obohatiť a osviežiťaj rôzne súťaže v prednese prózy a rovnako pomôžu rozšíriť záber regionálnej výchovy v spoznávaní života svojich predkov v širšom regióne pod Kráľovou hoľou, ale aj na Slovensku....celý text


Odkáte odpíte tej mojej materi odkáte odpíte tej mojej materi e mi svadba stojí.. Objednávejte knihu Pes Gordon Bombura a záhady spod Kráovej hole v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nová kniha Múdrosti starých umiaanov zachováva jazyk a kultúrne tradície udí spod Kráovej hole. Up Board zkouška 2019 YouTube. Folkórne súbory spod Kráovej hole PohoreláumiacTelgártVernár Slia 2013 .


Na Kralovej Holili

Kniha Spod Kráovej Hole Povesti a historky z Liptovskej Tepliky Frantiek Bardy rýchle dodanie kniky a nízku cenu so zavou nájdete na Preskoly.sk. Kniha Spod Kráovej hole tlmoí itateovi 32 povestí a historiek z rázovitej obce pod Kráovou hoou ktoré sa v udovej slovesnosti zachovali od najstarích ias len v ústnom podaní a ktoré by s odchodom najstarích obanov obce zanikli. Niekto zbiera potové známky a ukladá ich do albumov iný zase mince soky byliny chrobáky motýle. Kupte knihu Pes Gordon Bombura a záhady spod Kráovej hole Mária Vrkoslavováevíková s 25 slevou za 230 K v oveném obchod. Pôvod názvu najdlhej slovenskej rieky údajne pochádza od slova vagus o znamená blúdivý túlavý. 1 259 Pái sa mi to 67 o tomto hovoria. Pravé biomäso je spod Kráovej hole. Vědecký přístup nezahrnuje. Dítě duševní zdravotní zařízení v blízkosti mě. na Horehroní knihu Múdrosti starých umiaanov ktorá zachováva jazyk a kultúrne tradície udí spod Kráovej hole. Chlapci spod Kráovej hole. Chcete vedie kto bol Bombura alebo upír Prdimucha? Aj s týmito záhadnými postavami sa okoládový kokerpaniel Gordon stretol na potulkách Horehroním. Pozrite vetky filmy s dostupným archívom Celé filmy. Moností ako sa vybra za. Organizační činnosti pro vysokoškolské studenty. Táto kombinácia robí z tohto rýdzo slovenského regiónu to správne miesto na jarný pobyt s rodinou i s partiou priateov. Další slovo pro sarkasmus v literatuře. Dti a mláde Romány povídky píbhy Pes Gordon Bombura a záhady spod Kráovej hole.

Lander University Co přinést.


Tvorba ebook, e-knihy, epub, mobi a PDF Spod Kráľovej hole PDF. E-knihy internetové PDF František Bardy.